Baigėsi 2016m. (38-tas) pasaulio čempionatas

dsc_1659

Spalio 1–10 dienomis Bulgarijoje vyko XXXVIII Pasaulio rankų lenkimo sporto čempionatas. Čempionate dalyvavo daugiau nei 1500 sportininkų iš 52 pasaulio šalių. Jaunimas, jauniai, senjorai, meistrai, veteranai ir sportininkai su negalia, visi atvyko su vienu tikslu ir siekiu – kovoti dėl pergalės.

Lietuvos rankų lenkimo rinktinei atstovavo 7 sportininkai: Gintarė Stravinskaitė (Šakiai), Inga Rimkuvienė (Gargždai), Eglė Vaitkutė (Šilutė), Mindaugas Tarasaitis (Mažeikiai), Sigitas ir Romutis Pališkiai (Šakiai), Vydas Mikelionis (Vilnius).

Kaip ir tikėtasi, geriausiai sekėsi daugkartiniai Europos ir pasaulio čempionei Eglei Vaitkutei. Ji svorio kategorijoje virš 80 kg kaire ranka iškovojo sidabro medalį, o dešine – atsirevanšavo ir viso pasaulio sportininkams bei sirgaliams stebint pasipuošė aukso medaliu.

Puikiai čempionate sekėsi M. Tarasaičiui ( sv. kat. iki 70 kg) kaire ranka. Tarp 29-ių sportininkų jis užėmė 4-ąją, su dešinė – 8-ąją vietas.

G. Stravinskaitė varžėsi svorio kategorijoje iki 55 kg. Kaire ranka ji užėmė 8, o dešine – 10 vietas.

Sportininkė, rankų lenkimo trenerė I. Rimkuvienė nutarė išbandyti jėgas svorio kategorijoje iki 60 kg (teko mesti 5 kg), tačiau tokio mąsto čempionatuose nė vienoje svorio kategorijoje silpnų priešininkų nėra. Inga kaire ranka užėmė 11-ają, o dešine – 13-ąją vietas.

Broliai dvyniai Romutis ir Sigitas Pališkiai dalyvavo meistrų klasėje. Kaire ranka Romutis (iki 90 kg) buvo 7-as, dešine ranka – 16-as, Sigitas (iki 100kg) kaire – 5-as, dešine –13-as. Reikia pasidžiaugti, kad Sigitas, palaikyti savo brolio dvynio ir atstovauti Lietuvos rankų lenkimo rinktinei, atvyko net iš Amerikos.

Lietuvos rankų lenkimo federacijos prezidentas Vydas Mikelionis dalyvavo veteranų grupėje ir užėmė 4-ąją vietą svorio kategorijoje virš 100 kg.

Lietuvos rankų lenkimo rinktinė džiaugiasi savo dalyvavimu 38-ajame pasaulio rankų lenkimo sporto čempionate. Kam nepasisekė pasiekti užsibrėžtų tikslų turi metus laiko iki kitų čempionatų padaryti viską, kad kitas čempionatas būtų sėkmingesnis. Sportininkai dėkoja Lietuvos sporto federacijų sąjungai už Lietuvos rinktinės aprangą. Nors įvaizdis dar ne viskas, bet jis labai svarbus!!!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s